Manuskrypt Wojnicza
– Autor nieznany

Oryginał manuskryptu Wojnicza

Manuskrypt, będący dziełem nieznanego autora datowany na XV wiek, jest jednym z najbardziej zagadkowych artefaktów świata. Z księgi przetrwało 120 stron. Spisano ją na pergaminie w nieznanym języku i ozdobiono niezrozumiałymi ilustracjami. Od prawie stu lat spędza on sen z powiek naukowcom i entuzjastom tajemnic, historykom, bibliofilom i kryptologom.

Tekst ma około 35 tys. „słów” różnej długości, przy czym „słowa” te wydają się zgodne z pewnego rodzaju zasadami fonetycznymi i gramatycznymi. Zawiera on także liczne ilustracje. Nie rzucają one światła na treść manuskryptu, jednak pokazują, że księga składa się z sześciu sekcji. Prawie na każdej stronie widnieje co najmniej jedna ilustracja, z wyjątkiem ostatniej sekcji, która składa się wyłącznie z tekstu. Manuskrypt zawiera następujące sekcje: zielarska, astronomiczna, biologiczna, kosmologiczna, farmaceutyczna i przypisy.

Pierwszym udokumentowanym właścicielem manuskryptu był Georg Baresch, mało znany alchemik, który mieszkał w Pradze na początku XVII wieku. Do dziś rękopis uchodzi za jeden z najbardziej tajemniczych rękopiśmiennych zabytków średniowiecza, ponieważ jego autor, pismo oraz język do dziś pozostają nieodgadnione.

Replika manuskryptu

Artystyczna kopia naukowa najbardziej tajemniczego
XV-wiecznego manuskryptu w historii.

Dzieło jest artystyczną, naukową kopią oryginału, manualnie wykańczaną skalpelem, ręcznie przycinaną. Oprawa introligatorska naturalna wykonana z naturalnego, cielęcego pergaminu. Karty z pergamenaty doskonale imitują pergamin. Dzieło to, to niezwykle wymagający obiekt, któremu wydawca poświęcił ogrom pracy, aby finalna księga w swojej strukturze, kolorycie, zapachu i dotyku w pełni oddawała wygląd oryginału. Kopia bez wątpienia jest prawdziwym dziełem sztuki i świadectwem niezwykłego kunsztu artystów i specjalistów biorących udział w jego powstawaniu.

Oryginał Manuskryptu Wojnicza znajduje się w Bienecka, Bibliotece Ksiąg Rzadkich Uniwersytetu Yale i nie jest udostępniany publicznie.

galeria

Manuskrypt Wojnicza – Autor nieznany

Specyfikacja techniczna repliki

  • Tytuł angielski: Voynich Manuscript
  • Format: 23 x 16 cm
  • Ilość stron: 240
  • Papier: Pergamenata Fedrigoni
  • Wykończenia: manualna technika postarzania
  • Oprawa: ręczna introligatorska z naturalnego pergaminu
  • Akcesoria: folder informacyjny do dzieła, drewniana stylizowana skrzynia, opakowanie z naturalnej skóry z pieczęcią lakową, rękawiczki, certyfikat ręcznie numerowany
  • ISBN: 978-83-952639-3-4
  • Nakład całkowity: 600 egzemplarzy
  • Nakład na Polskę: 100 egzemplarzy

stępnik luxury

Manuskrypt Wojnicza – Autor nieznany

Cena

12.800 PLN

O szczegóły lub dostępność zapytaj pod:

info@mariuszstepnik.com

Twój Partner w Świecie Sztuki i Piękna

Ambasador Domu Emisyjnego Manuscriptum

TOP